Vyhledávání

?(Nápověda k vyhledávání)|...(Rozšířené vyhledávání)

 
 
 
   


Orientační nabídka


 

Pohádkové království

 

 
 

Rozloučení s létem aneb Pohádkové království.

V sobotu 23.září uspořádal ČSŽ Košetice ve spolupráci se Sokolem a Obecním úřadem akci, která se již bude řadit k tradičním událostem v obci.

Perníkový dědek a bábaVíce jak stovka dětí se svými rodiči se sešla na nádvoří ZŠ Košetice , aby zde odstartovala velice hezký a zajímavý výlet dětí do světa pohádek. Bylo připraveno 15 stanovišť, kde kralovaly postavy ze známých pohádek a kde byly pro děti připraveny zajímavé činnosti nebo i náročnější úkoly, po jejichž splnění čekala děti sladká odměna. Pohádková výprava začínala u „Královských kuchařek“, kde děti ochutnaly vynikající koláčky a byly tak posíleny na další cestu, podobně jako pecivál Honza, když mu máma upekla domácí buchty.Vstup do Pohádkového království střežili 2 strážníci, kteří udělovali dětem pas, opravňující držitele ke vstupu na celé území Pohádkového království. Cestou k Oboře nemohly děti minout Manku s Rumcajsem, než se dostaly na území, kterému vládly Tři sudičky. Trochu se děti asi bály, když procházely Čertovským doupětem,ale strach se jistě rozplynul u Vílího překvapení, kde měly děti možnost posílit se na další cestu lahodným nápojem. Čekal na ně Dlouhý, Široký a Bystrozraký a od těchto 3 udatných pokračovaly děti na území výsostných vod, kde neúprosně vládli dva Vodníci. Potom ještě zbývalo projít územím, které obsadili Loupežníci (ale nesmírně hodní), až se dostali do nefalšovaného Cikánského ležení. Kouzelně nalíčené a oblečené dívky každého z procházejících roztančily a rozveselily. V parku přišly děti do království Sněhurky, kterou hlídal princ a 7 trpaslíků a ochraňoval ji před zlou královnou. Potom si všichni mohli prověřit znalosti v Jedové chýši a u Dvou kořenářek, než se dostaly do Perníkové chaloupky, kde měly za úkol vzít si nepozorovaně chutný perníček. Na konci Pohádkového království košetického vládla Bílá paní se svým rytířem.V cikánském ležení

Všechny postavy z pohádek byly úžasné, jakoby právě z nich vystoupily a být přítomen této události nějaký filmový režisér, všechny by okamžitě angažoval.Určitě dala příprava kostýmů všem hodně práce, protože byly perfektně navržené i zpracované. Všichni, kdo měli zájem si je prohlédnout, mohli tak učinit při slavnostním pohádkovém průvodu Košeticemi.

Konečnou stanicí výletu do Pohádkového království košetického bylo fotbalové hřiště, kde se o dobré občerstvení všech účastníků postarali členové místního Sokola. Posezení bylo zpestřeno improvizovanou diskotékou a vládou Bílé paní s jejím rytířem až do pozdních hodin večerních. Všem pořadatelům a účinkujícím patří zasloužená pochvala a velký dík. Zkrátka a dobře, první den nastupující vlády podzimu se vydařil a nemělo to chybu.

 

 
Zodpovídá: Bc. Zdeněk Sovka
Vytvořeno / změněno: 24.10.2006 / 24.10.2006

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | O webuProhlášení o přístupnosti