Vyhledávání

?(Nápověda k vyhledávání)|...(Rozšířené vyhledávání)

 
 
 
   


Orientační nabídka


 

Požár u obce Mohelnice dne 21.4.2007

 

 
 

Zásah SDH

Požár u obce Mohelnice 21.4.2007

 

            Jednotka SDH Košetice byla povolána k hlášenému požáru lesa u obce Mohelnice. Poplach pro jednotku byl vyhlášen v 19:35, ta na místo vyjela s dvěma vozidly v 19:41. CAS 32 TATRA 815 (posádka 1+3) a DVS 12 AVIA 30 (posádka 1+3) na místo dorazily v 19:56. Vzdálenost místa události od základny byla 12 km.

            Po příjezdu na místo již prováděla průzkum jednotka SDH Lukavec (CAS 25 ŠKODA 706). Jednalo se o požár lesního porostu cca 20x40m uvnitř lesa. Jednotka SDH Košetice pomohla této jednotce s rozvinutím dvou útočných C proudů a pomáhala s lokalizací požáru a likvidací drobných ohnisek. Jelikož byla velmi ztížena viditelnost na místě požáru, zajišťovala naše jednotka osvětlení požářiště u útočných proudů ručními svítilnami. CAS 32 (SDH Košetice) zajišťovala doplňování vody do CAS 25 (SDH Lukavec). Na místo se dostavila ještě jednotka HZS Pacov (CAS 25 K Liaz)

            Po vyprázdnění naší cisterny jsme odjeli doplnit vodu do obce Mohelnice a s oběma vozidly jsme se vrátili z rozhodnutí velitele zásahu zpět na základnu.Zásahová jednotka

            Bohužel se tento zásah neobešel bez smutné události. Při odjezdu CAS 25 jednotky SDH Lukavec od požářiště uvnitř lesa, došlo vlivem špatné viditelnosti a nepřístupnému terénu k zavadění sacího potrubí k čerpadlu o strom, které se celé odtrhlo. Tímto se vozidlo stalo pro další výjezdy nefunkčním. Držíme našim kolegům palce, aby je tato nešťastná událost  neodradila od této záslužné činnosti a přejeme brzké uzdravení jejich vozidla.

 

Za SDH Košetice

Vladislav Jaroš

velitel jednotky

(ilustrační foto: jednotka SDH Košetice – výcvik 2007)   

 
Zodpovídá: Ing. Blanka Veletová
Vytvořeno / změněno: 26.4.2007 / 26.4.2007

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | O webuProhlášení o přístupnosti
 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies